POVÍDKY MALÉ FLÉTNY - Vítězslava Kaprálová / dvě skladby pro zobcovou (příčnou) flétnu a klavír

Kód: AM0069
zpět na předchozí výběr
Vydavatel: AMOS Editio, s.r.o.
Hudební styl: klasická • duchovní hudba
Hudební úprava: melodie / klavír
Obsazení: solo
Provedení: sešit - měkká vazba
Série: Český skladatel
Na jaře roku 1940 se rozhodla Vítězslava Kaprálová zkomponovat pro svého budoucího manžela Jiřího Muchu, který hrál amatérsky na zobcovou flétnu, tři drobné skladby. Dokončila však pouze dvě, přičemž… zobrazit více
7,05 €
+ -

skladem, ihned k odeslání

Doprava zdarma CZ od 62,55 €

sdílejte s přáteli:

Parametry

Kód zboží: AM0069
Skladatel: Kaprálová, Vítězslava
Autor / Editor: Němec, Věroslav
Počet skladeb: 2
Počet stran: 8
Jazyk titulu: anglicky
česky
Formát: 23 x 31 cm
ISMN: 979-0-66057-068-5
Hmotnost: 82 g

Seznam skladeb (2)

  1. Povídka I
  2. Povídka II

Popis produktu

Na jaře roku 1940 se rozhodla Vítězslava Kaprálová zkomponovat pro svého budoucího manžela Jiřího Muchu, který hrál amatérsky na zobcovou flétnu, tři drobné skladby. Dokončila však pouze dvě, přičemž – jak plyne z rukopisu – pomýšlela na to, že je může hrát jak zobcová flétna, tak také flétna příčná. Přestože se jedná o skladbičky velmi svěží a nápadité, nebyly doposud publikovány. Tiskem vycházejí díky iniciativě a podpoře kanadské hudební společnosti The Kapralova Society.
 

Vítězslava Kaprálová (1915 – 1940) byla česká hudební skladatelka a dirigentka první poloviny 20. století. Pocházela z hudební rodiny; její otec, Václav Kaprál, byl skladatel a matka, Vítězslava Kaprálová, rozená Uhlířová, byla učitelka zpěvu. Již od dětství projevovala mimořádný hudební talent. Studovala na brněnské konzervatoři skladbu u Viléma Petrželky a dirigování u Zdeňka Chalabaly. Po absolutoriu pokračovala na mistrovské škole pražské konzervatoře pod vedením Vítězslava Nováka a Václava Talicha. Díky francouzskému státnímu stipendiu odjela v roce 1937 do Paříže, kde studovala dirigování u Charlese Muncha a soukromě skladbu u Bohuslava Martinů. I přes krátký čas, který byl Kaprálové vyměřen (zemřela ve věku 25 let na tuberkulózu), stačila složit asi čtyři desítky mimořádně hodnotných skladeb (klavírní, komorní, orchestrální, vokální) a už za skladatelčina života byla její hudba vysoce oceňována. V roce 1946 jí Česká akademie věd udělila členství in memoriam jako uznání za její přínos české hudbě.